فناوری

کسب و کار کوچک شما به اپلیکیشن موبایل احتیاج دارد

اگه شمام صاحب یه کار و کاسبی کوچیک هستین و کار و کاسبی تون اپلیکیشن موبایل نداره، باید به فکر داشتن اون باشین. حضور آنلاین دیگه به تنهایی کافی نیس، چون که فعالیتای آنلاین بازم به حرکت به سمت دستگاه های موبایل ادامه میدن. به بیان ساده، اپلیکیشنای تلفن هوشمند اونقدر واسه بازاریابی کار و کاسبیای کوچیک به وسایل مهمی تبدیل شدن که دیگه نمیشه اونا رو ندیده گرفت.

براساس تحقیقات انجام شده به وسیله Gallup، تقریباً سه چهارم امریکاییا حد کم ساعتی یه بار موبایل هوشمند خود رو چک می کنن. ارزیابیا نشون میدن ۹۰ درصد از زمان اختصاص داده شده به موبایلای هوشمند به وسیله کاربران، به به کار گیری اپلیکیشنا اختصاص داده می شه. امریکاییا الان بیشتر از وقتی که به تماشای تلویزیون اختصاص میدن، وقت خود رو با اپلیکیشنای موبایلی می گذرونن.

رشد به کار گیری موبایلای هوشمند به این معناست که اپلیکیشنای موبایل واسه تموم شرکتای کوچیک و بزرگ از جمله کار و کاسبیای کوچیک به وسیله مهمی واسه بازاریابی تبدیل شدن. اپلیکیشنای موبایل، مشارکت مشتریان رو بیشتر جلب می کنن، بازدیدای تکراری رو زیاد می کنن و اجازه طیف بزرگی از داد و ستدای آنلاین رو به کار و کاسبی و مشتریانشان میدن. با به کار گیری اپلیکیشن میشه به مشتری بن تخفیف داد و به اونا اطلاع رسانی کرد. اپلیکیشنا سرعت تماس با شرکت شما رو هم بالا می برن؛ این در دنیایی که خریداران اون واسه عکس العمل سریع ارزش قائل می شن باعث تقویت رابطه شما با مشتری هاتون می شه. حتی آیکون اپلیکیشنای موبایلی هم با ارائه یه طرح چشمی قابل تشخیص، به برند سازی شما کمک می کنن.

خیلی از صاحبان کار و کاسبیای کوچیک هنوز فکر می کنن اپلیکیشن داشتن بیشتر از اندازه هزینه بردار و سخته و نگران هزینه ساختن اپلیکیشن واسه پلتفرمای جور واجور مثل iOS، اندروید و ویندوز هستن. اونا از اینکه باید اپلیکیشن خود رو پویا بسازن یا ناپویا اطلاعاتی ندارن و نمی دونن طراحی اون چیجوری باید باشه. هم اینکه، بیشتر صاحبان کار و کاسبیای کوچیک تخصص این رو ندارن که اپلیکیشنشان رو خودشون بسازن.

در دنیا هستن شرکتای نوپایی که تلاش دارن روند ساخت و آزمایش اپلیکیشنای موبایل رو ساده کنن و ابزارای اونو خیلی راحت در وسعت توان مالی کار و کاسبیای کوچیک بذارن. مثلا Bizness Apps یه شرکت نوپا واقع در سان فرانسیسکوه که رشد بسیار سریعی داره. یکی از خدماتی که این شرکت در اختیار صاحبان کار و کاسبیای کوچیک قرار میده قالبیه که به اونا اجازه میده ظرف یه ساعت، چه روی iOS و چه اندروید، یه اپلیکیشن کامل موبایل با طیف بزرگی از ویژگیا واسه خود بسازن؛ با امکاناتی مثل فیدای RSS بلاگ تا کارت تخفیف سیستمای سفارش غذا و رزرو موبایلی.

هم اینکه، سیستم درگ ان دراپ این شرکت به صاحبان کار و کاسبی اجازه میده خیلی راحت اپلیکیشن مورد توجه خودشون رو پیشرفت بدن، میزبانی کنن، و به جمع آوری دادهاشون بپردازند.

البته لازمه اپلیکیشنایی که از این روش ساخته می شن به وسیله صاحبان کار و کاسبی مورد آزمایش قرار بگیرن تا از بی اشکال بودنشون اطمینان انجام بشه. تحقیقات نشون میدن استفاده کنندگان از اپلیکیشنا، در صورت روبرو شدن با یه باگ نرم افزاری، با احتمالی ۴۰ درصدی ممکنه به کار گیری اونو متوقف کنن.

یه شرکت نوپای دیگه به نام MyCrowd QA واقع در سان فرانسیسکو هم می تونه در روند تست این نرم افزارا به صاحبان کار و کاسبی کمک کنه. مای کراود ظرف چند دقیقه و با هزینه ای مناسب، اپلیکیشنای دریافتی خود رو به دنبال باگای نرم افزاری به آزمایش میذاره. اونا ظرف چند ساعت فهرستی از باگای نرم افزاری اپلیکیشنا رو واسه دریافت کننده خدمات خود می فرستند. اما بهترین بخش کار اینه که تنها باگایی که به وسیله دریافت کننده مورد تأیید قرار بگیرن مشمول دریافت هزینه هستن.

مای کراود با به کار گیری ۳۰۰۰۰ کاربر تصادفی خود در سرتاسر جهان که واسه پیدا کردن باگ نرم افزارا با همدیگه رقابت می کنن، راه و روش «سرعت بیشتر و هزینه کمتر» رو واسه خود برگزیده س؛ تا جایی که خدماتش رو با ۷۵ درصد تخفیف نسبت به رقبایش ارائه میده.

کار و کاسبیای کوچیک با وجود شرکتایی مثل بیزینس اپس و مای کراود می تونن خیلی راحت و با قیمتی مناسب واسه خود اپلیکیشن بسازن و اونو تست کنن. اینطوری حتی کوچیک ترین شرکتا هم می تونن از مزایی که یه اپلیکیشن موبایل در جذب مشتری، تسریع فروش، و برندسازی براشون جفت و جور کنه بهره مند شن.

You may also like...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *