مرداد ۲۳, ۱۳۹۹

تعمیر کاری که از حمام دختران فیلم می گرفت + عکس

الان کارشناسان قضایی ۱۲ مورد دسترسی غیر مجاز به رایانه قربانیان رو تایید کرده و بر همین پایه ایشون رو رسما متهم کرده.

 

ارم نیوز:بر این پایه و بدنبال شکایت والدین دختری که روی رایانه اش پیغامهای مشکوک می اومد شروع شد و تحقیقات به تعمیرکار رایانه بنام تریور هارول ختم شد. پلیس در بازجوییای اولیه از زبون تریور شنید که ایشون برنامه خاص کنترل دوربین لپ تاپ به صورت از راه دور رو واسه مشتریان خود (که بیشتر دختر و زن بودن) نصب کرده.

اندرو گودیش سخنگوی پلیس در فولرتون میگه این برنامه جاسوسی می تونه مدیریت وب کم بالای صفحه اسکرین لپ تاپ رو در دست گرفته و به هکر اجازه بده تا بتونه تصاویر رو ببینه.

 

به گفته ایشون بیشتر قربانیان دختر و زنائی بودن که لپ تاپ اپل داشتن. این برنامه طوری عمل می کنه که پیامی رو لپ تاپ ظاهر شده و به کاربر میگه بزرودی سنسور رایانه فیکس و رفع عیب می شه و هم اینکه به کاربر پیشنهاد می کنه که لپ تاپ خود رو در جای مرطوب مانند حموم و دستشویی بذاره تا سنسور زودتر پاک شده و رفع عیب شه. بخاطر این مشتریان هم به پیام گوش داده و بیشتر لپ تاپ خود رو در حموم یا دستشویی قرار می دادن و بعد نمی دونستن که وب کم در حال کار بوده و هکر در حال گرفتن تصویر و گرفتن کپچر از اونا هستش!

بعضی قربانیان هم هوس رفتن به حموم کرده و در همین موقع متهم از اونا کپچر می کرده. البته هکر زرنگی کرده و اول تصاویر رو روی سرور موجود در دانشگاه محل تحصیلش ذخیره کرده و بعد از روی اون، به دستگاه خود منتقل می کرده.

صدها هزار عکس و ویدیو به گفته گودریچ در رایانه متهم پیدا شده و پلیس اونو ضبط کرده. کارشناسان امور جنایات رایانه ای می گن متهم ۲۰ ساله دانشجوی قبلی دانشگاه بیولا بوده که به شبکه داخلی دسترسی داشته و تصاویر رو اونجا ذخیره می کرده.

 

منبع:eramnews.ir

جمع آوری: آلامتو