جدیدترین ها

تساوی رئال مادرید و بوروسیا دورتموند

 رئال مادرید در اولین شب دور برگشت لیگ قهرمانان اروپا میزبان بوروسیا دورتموند قهرمون بوندس لیگا بود. مادریدیا بازی رفت رو با حساب ۲ بر ۱ به حریف آلمانی واگذار کرده بودن و در این دیدار خونگی واسه جبران این نتیجه به میدون اومدن.

 

ژوزه مورینیو که با مصدومیت کریم بنزما در آستانه این دیدار مهم روبرو شده بود از هیوگواین در ترکیب اصلی خود استفاده کرد و لوکا مودریچ هم جانشین سامی خدیرا در خط هافبک مادریدیا شد.

رئال بازی رو خوب شروع کرد در ۲۰ دقیقه اول بازی برتری رئالیا محسوس بود و شاگردان یورگن کلوپ به نظر تحت تاثیر جو سنتیاگوبرنابئو قرار گرفته بودن در همین لحظات شانسایی هم واسه رئال بوجود اومد که بوسیله دروازه بان و خط دفاعی بوروسیا دفع شد.

به گزارش گل، پس از گذروندن لحظات سخت در اوایل نیمه اول کم کم تیم جوون کلوپ در زمین به اعتماد به نفس بیشتری رسید پاسای کوتاه ردو بدل شده در میونه میدون و حرکات ترکیبی در کنارهای زمین اعتماد به نفس زردها رو افزایش می داد اونا در یکی از این حرکات تونستن با ضربه سر لواندوفسکی موقعیت خوبی رو نصیب رویس کرده و به گل اول برسن. این گل واسه دورتموند به مانند بازی رفت چند دقیقه ای بیشتر دووم نیاورد و طی رفت و برگشت ضربه کرنر با سنتر زیبای اوزیل په په تونست بازی رو به تساوی بکشونه.

اما این پایان کار نبود ماریو گوتزه موفق شد با پاس زیبای لواندوفسکی در لحظات پایانی نیمه اول دروازه کاسیاس رو واسه دومین بار باز کنه تا دورتموند با برتری به رختکن بره.

نیمه دوم رو رئالیا با دو تغییر شروع کردن مودریچ و هیگواین جای خود رو به اسین و کای خون دادن. رئالیا واسه فرار از شکست خونگی فشار زیادی روی دروازه بوروسیاییا آوردن اما نظم خط دفاعی و کارکرد وایدنفلر درون دروازه مانع از گلزنی اونا شد.

در ۱۵ دقیقه انتهایی بازی بر فشار رئال اضافه شد ارسال توپای بلند روی دروازه دورتموند یکی از تاکتیکای اتخاذی آقای خاص در این لحظات بود که به نظر با حضور متس هوملس و سوبوتیچ و مهارت این دو مدافع در دفع این ارسالا بی نتیجه موند.

در دقایق پایانی دیدار دو خطا در پشت محوطه جریمه موجب شد تا رونالدو و اوزیل موعیتای خوبی واسه به تساوی کشیدن بازی بدست بیارن که ضربه ایستگاهی اوزیل با اشتباه وایدنفلر درون دروازه رفت و دوباره شاگردان کلوپ تو یه دیار خارج از خونه بازی برده رو با تساوی به پایان رساندند.

دورتموند با این تساوی ۸ امتیازی شد و بازم بالاترین جایگاه نشین گروه ۴امه تساوی من سیتی مقابل آژاکس صعود این دو تیم رو به مرحله حذفی بیشتر از قبل روشن کرد.

ورزش ۳

You may also like...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *