terrorحسین احمد نجدی، بانکدار سرشناس ایرونی روز گذشته در پایتخت مالزی با شلیک چند گلوله به قتل رسید.

روز گذشته خبری در بیشتر رسانه های مالزی از جمله خبرگزاری رسمی مالزی و روزنامه استار منتشر شد که از ترور رییس و بنیانگذار گروه مالی AMBank (بانک عرب مالزی) تو یه پارکینگ در کوالالامپور خبر می داد.

سایت خبری مالزین اینسایدر که به عنوان اولین رسانه این خبر رو پوشش داد در خبر اولیه خود مقتول رو فردی ایرونی با اقامت دائم مالزی معرفی کرد و در توضیح حادثه نوشت: بنیانگذار گروه مالی AMBank یا Arab Malaysian Bank در پارکینگی در نزدیکی دفتر مرکزی AM Bank در کوالالامپور به ضرب گلوله از پای درآمد.

این مرد ۷۵ ساله با همسرش در حال حرکت به سمت خودروی خود بود که یه مرد مسلح بهش نزدیک شده و چندین گلوله به پشتش شلیک کرد. در این حادثه که در ساعت ۱:۳۰ بعدظهر به وقوع ملحق شد حسین احمد نجدی در دم جون خودشو از دست داد.

شاهدان عینی میگن که این زوج قبل از حادثه از معبدی که در مقابل پارکینگ قرار داشت بازدید کرده بودن.

یکی از شاهدان در این مورد گفت: در حال خوردن غذا بودم که دیدم مردی به این زوج نزدیک می شه. بعد صدای شلیک گلوله رو شنیدم و دیدم که هر دوی اونا به روی زمین افتادن.

: وقتی دیدم که ضارب به سمت من می دود بدون این دست اون دست کردن به محل امنی فرار کردم. ضارب که کلاه بر سر و عینک دودی بر چشم داشت با تاکسی از محل فرار کرد.

این سایت خبری کمی بعد بدون هیچ توضیحی خبر رو تغییر داده و هویت ایرونی این فرد رو از خبر حذف کرد.

روزنامه استار هم به عنوان پرتیراژترین روزنامه مالزی در سایت خود حسین احمد نجدی رو یه مرد ۷۵ ساله دارای پاسپورت ایرونی معرفی کرد. این روزنامه هم تو یه حرکت غیرحرفه یی و تعجب برانگیز با تغییر خبر بخشی که نشون می داد مقتول ایرونی بوده رو حذف کرد.

گزارشا نشون میده که همسر مالزیایی حسین احمد نجدی هم به دلیل اصابت گلوله شدیدا زخمی شده و هم کنون در بیمارستان تحت درمان قرار داره.

خیری اهراسا، مقام بلندپایه پلیس کوالالامپور گفت: پلیس به دنبال انگیزه قتله اما ما فکر میکنیم که انگیزه قتل کاری بوده.

روزنامه سان هم که از روزنامهای رایگان و پرتیراژ مالزی هستش در تیتر خبر خود مقتول رو “یه بانکدار سرشناس ایرونی” معرفی کرده بود که این روزنامه هم مبادرت به حذف بخشای مربوط به ایرونی بودن حسین احمد نجدی کرد و ایشون رو به عنوان بانکدار سرشناس متولد بحرین معرفی کرد.

این روزنامه به نقل از رییس پلیس منطقه دانگ وانگی کوالالامپور گزارش داده که مقتول و همسرش در ساعت ۱۲:۳۰ ظهر واسه دیدار و گفت وگو با فردی در مورد خرید سهام یه شرکت ناشناس به یه معبد چینی در نزدیکی محل حادثه رفته و پس از حدود یه ساعت واسه استراحت به درون معبد رفته ان.

اونا پس از چند دقیقه از معبد خارج شده و در حال حرکت به سمت خودروی خود بودن که حادثه اتفاق می افته.

خبرآنلاین