Cooking tricks

شاید یه آشپز حرفه ای نباشیم اما خیلی راحت میشه با به کار گیری بعضی ترفندهای مهم آشپزی رو واسه خودمون لذت بخش و آسون کرد.

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ کارای عادی هست که همیشه طوری انجام می دیم که بار اول آموخته ایم و هیچ وقت به این فکر نمی کنیم که همین کارا رو با به کار گیری خلاقیتمان می تونیم چقدر ساده تر انجام بدیم. درست مانند هر چیز دیگری. کافیه به انجام کارا از زاویه ای دیگه نگاه کنیم.

امروز می خوام ترفندهای آشپزی رو به شما آموزش دهم که با انجامشون می تونین زندگی رو واسه خود ساده تر کنین.

۱. چیجوری سوپی که شور شده رو نجات بدیم؟

راه های زیادی واسه انجام این کار هست، مثلا می تونین یه توری به همراه مقدار کمی غلات رو داخل قابلمه سوپ بذارین و بجوشانیدش. توری نمک اضافی رو به خود جذب می کنه. می تونین یه حبه قند رو با قاشق غذا خوری داخل سوپ فرو ببرین. وقتی قند شروع به ذوب شدن کرد قاشق رو وردارین و همین پروسه رو با حبه قندی دیگه تکرار کنین.

۲. چیجوری گوشت رو نرم کنیم؟

اگه می خواین استیکی نرم و فوق العاده درست کنین قبل از پخت گوشت رو در سس مایونز بخیسانید تا نرم شه.

۳. بلال

باقی مونده بلال آب پز رو می تونین در سالاد مورد استفاده بذارین. فقط کافیه با یه چاقو تیز ذرتا رو از رویش جدا کنین.

۴. چیجوری طعم قوی یه غذا رو حفظ کنیم؟

قبل از سرو یه غذای گرم بشقاب رو گرم کنین و قبل از سرو یه غذای سرد اون رو خنک کنین. با همین ترفند کوچیک می تونین به حفظ طعم قوی و تازگی غذا کمک کنین.

۵. چیجوری خیلی راحت زرده تخم مرغ رو جدا کنیم؟

به جای به کار گیری وسائل جور واجور واسه بیرون کشیدن زرده تخم مرغ می تونین با یه بطری پلاستیکی ساده این کار رو بکنین. کافیه ورودی بطری رو روی زرده نگه دارین و با کمی فشار به دور و بر بطری و بعد رها کردن زرده رو از روی سفیده به داخل بطری بکشین.

۶. شیر و پوره سیب زمینی

بهتره شیر سرد به پوره سیب زمینی اضافه نکنین. این کار باعث می شه پوره خاکستری رنگ شه. اگه شیر رو بجوشونین و همونطور داغ به پوره اضافه اش کنین بهتره.

۷. حبه های یخ خوش طعم

می تونین با اضافه کردن لیمو، پرتقال، توت و برگ نعناع به حبه های یخ اونا رو خوش طعم کنین. اضافه کردن این حبه های یخ به نوشیدنیا هم ظاهری قشنگتر بوجود میاره و هم طعم اضافه می کنه.

۸. اگه نون در حال بیات شدن بود

به غیر از ساندویچ راه های زیادی واسه غذا درست کردن با نون هست. یکی از اونا نون پنیریه که غذایی فوق العاده خوشمزه رو می تونین به این روش درست کنین.

۹. نگهداری از سبزیجات

واسه نگهداری طولانی تر از سبزیجات مثلا کرفس و بروکلی اونا رو در فویل بپیچید.

۱۰. تازه کردن غذاهای پخته شده

واسه اینکه به پیتزای سرد طعم و بویی تازه بدین، می تونین به جای مایکروفر تو یه ماهی تابه گرمش کنین.

۱۱. چیجوری برش با چاقو رو ساده تر کنیم؟

واسه اینکه مطمئن شید چاقو هنگام بریدن از دستتون لیزنمی خوره، چند کش پلاستیکی رو در چند نقطه دسته پاقو بپیچید.

۱۲. جانشین مایونز

اگه مایونزتان تموم شده بود اما در یخچال خامه ترش داشتین می تونین با کمک اون خیلی راحت یه سس مثل مایونز درست کنین: فقط کافیه خامه ترش رو با زرده تخم مرغ آب پز شده ترکیب کنین و یه قاشق سس خردل هم به اون اضافه کنین.

۱۳. اگه پیاز خرد شده پلاسید

پیاز خرد شده رو اگه داخل یه ظرف نمک زده شده بذارین تازه می مونه. حتی می تونین به اون کمی روغن گیاهی بزنین و داخل یه ظرف دربسته نگهداری اش کنین.

۱۴. نابود کردن بوی ظروف

اگه ظرف هاتون بوی ماهی یا پیاز رو در خود نگه داشتن، اونا رو با آب و سرکه بشورید بویشان از بین میره.

۱۵. قهوه در جذوه ( یه جور قهوه جوش واسه درست کردن قهوه ترک )

واسه اینکه خرده های قهوه در انتهای جذوه بمونن یه قاشق چای خوری آب سرد به اون اضافه کنین و نیم دقیقه صبر کنین. بعد قهوه رو داخل فنجون بریزین.

۱۶. نون رو تازه نگه دارین

اگه یه قطعه سیب داخل جای نگه داری نونا بذارین اونا رو تازه تر نگه می داره.

۱۷. سیب زمینی ترد

سیب زمینی سرخ کرده رو اگه اول با دستمال کاغذی خشک کنین و یا یه مدت داخل مایکروفر بذارین و بعد سرخ کنین خوش طعم و ترد می شه.

چیجوری یه پاستای سالم بپزیم؟

غذاهای بهاری از طبیعت

آشپزی ایرونی آشپزی روز آشپزی مدرن بدونیم