ریاست اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران در ماه گذشته اسمای سرگشاده ای رو به مقامات و بخشای جور واجور حاکمیتی نوشته و از اونا خواسته که واسه نجات صنعت ICT کشور و بازار این صنعت دست به کار شن، در آخرین این نامها، «مهدی میرمهدی» به قوه قضاییه نامه نوشته و خواهان آزادی واردکنندگان موبایل شده.

«مهدی میرمهدی» در این نامه ادعا داشته که این همکاران بی گناه هستن و اگه قرار بر این باشه که طبق قانون به وسیله قوه محترم قضائیه محاکمه ای انجام گیرد باید آدمایی محاکمه گردند که در برهم زدن اقتصاد کشور، افزایش اندازه ارز، کاهش ارزش پول ملی، گرانی کالا، نابود سازی فضای کار و کاسبی، تعطیلی واحدهای صنفی، کاهش نیروی کار نقش بسیار مهمی رو داشتن.

متن نامه میرمهدی بدین شرحه:

ریاست محترم قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران

جناب آقای آیت الله آملی لاریجانی دامت افاضاته (سرگشاده)

با تقدیم احترام و عرض ادب خدمت شما

باستحضار میرسونه:

در چند ماه گذشته و با افزایش اندازه ارزای خارجی، دولت جمهوری اسلامی ایران به جهت حفظ ارزش ریال پول ملی در مقابل ارزای خارجی، تصمیم به اعلام تک نرخی ارز خارجی و اجازه واردات کالاا فقط با این اندازه مصوب ارز و پس از طی مراحل ثبت سفارش و پرداخت وجه اون به بانک رو میده.

با در نظر گرفتن تنها راه ورود قانونی کالا به کشور، واردکنندگان و تجار صنف ما هم همراه با بقیه واردکنندگان صنوف دیگه اقدام به ثبت سفارش و خرید ارز خود از سیستم بانکی می کنن.

بدیش اینه تصمیم دولت در جهت برابر کردن اندازه ارز خارجی تصمیمی کارشناسانه و درست نبوده و به سرعت قیمت ارز در بازار مشکی افزایش و فاصله زیادی بین ارز دولتی و ارز بازار مشکی بوجود می اید، این موضوع باعث ورود افراد سودجو به واردات کالا و همکاری اونا با افراد فاسد در دولت می شه، که در آخر بتونن با گرفتن ارز دولتی و فروش اون در بازار مشکی به سودای نجومی دست پیدا کنن. نتیجه این عملیات بالا رفتن شدید قیمت ارز و هم اینکه کالاای وارداتی و کمبود اون در کشور می شه.

دادستان محترم قوه قضاییه به عنوان مدعی العموم و در جهت انجام وظیفه ای که در جهت کشف جرم و مجرم و پشتیبانی از مصرف کنندگان برعهده دارن وارد این جریان می شن و تعدادی از این واردکنندگان کالاای صنف ما رو دستگیر و زندانی می کنن.اینجانب به عنوان رییس صنف فناوران رایانه لازم می دونم که در جهت اجرای دقیق عدالت نکاتی رو از شما درخواست و عرض کنم.

۱- جدا کردن و آزاد کردن تاجران واقعی و بیگناه از آدمایی که بدیش اینه با سواستفاده از شرایط بوجود امده و ارتباطات نا سالم خود با افراد فاسد در بدنه دولت باعث این مشکلات شدن.

۲-تعدادی از این دستگیر شدگان گناهی نداشتن مگه عمل به قوانین و دستورالعملای صادرشده از طرف مقامات مسئول کشوری، اگه این قوانین منتهی به پریشونی و فساد و گرانی افسار گسیخته در کشور شده در مرحله اول باید بوجود آورندگان و مسببان اون و در مرحله بعد از اون قربانیان این تصمیمات غلط محاکمه و مجازات شن.

۳- بنظر می اید جرم تعدادی از این افراد گرانفروشیه، لطفا اجازه بدین که محاکم اقتصادی مثل تعزیرات با کمک گرفتن از اتحادیهای صنفی به اون جرایم رسیدگی کنن که خدای نکرده حقی از کسی ضایع نشه.

۴- از اونجایی که بازاریان شریف همیشه از طرفداران دین و نظام اسلامی بودن و این رو بمناسبتای جور واجور از شرکت در جنبش تنباکو تا پشتیبانی از انقلاب اسلامی به اثبات رسونده ان، درخواست می شه که حساب اونا رو از

کسائی که همیشه درجهت فساد و آسیب به کشور و همراهی با دشمنان طی روش می کنن جدا کرده که با مجازات این خلافکاران این درس عبرتی باشه واسه بقیه خلافکاران و پاداشی واسه درستکاران.

۵- صنف فناوران رایانه تشکیل شده از رستها و رشته های متفاوتی هست که سالهاست با داشتن افراد تحصیل کرده و متخصص اقدام به واردات کالاای حیاتی واسه بخشا و نهادای دولتی و هم اینکه مردم شریف کشورمون می کنن و تا کنون با وجود تموم تحریمای دشمنان این کشور اجازه نداده ان که کمبودی در این کالاا در کشورمون بوجود اید،

ما از شما درخواست می کنیم که قاطعانه با آدمایی در هر مقام و منصبی که تلاش می کنن با تصویب قوانین غلط به کار این عزیزان و خدمت رسانی اونا به کشور عزیزمون آسیب بزنن برخورد کنین و اجازه ندین که این افراد بی جنم و فاسد با کمک بقیه مجرمان باعث نا امیدی و بیکاری صدا هزار نفر در صنف ما چه واردکنندکان و چه فروشندگان اون بشن و خدای نکرده باعث اشکالی در تامین اجناس حیاتی کشور بشن.

در آخر ضمن تشکر از اقدامات شما در جهت پشتیبانی از صنف فناوران اطلاعات و ارتباطات کشور، از ایزد منان واسه حضرت عالی، قضات محترم ان قوه و رهبر معظم انقلاب آرزوی سلامتی و تندرستی رو خواستارم.

رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران

نظر شما چیه؟ با اظهارات رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران هم جهت هستین یا انتظار دیگری از فرجام جریان دستگیری واردکنندگان موبایل دارین؟