شش نکته طلایی واسه اینکه حقوق بیشتری دریافت کنین 

۱. از مافوق تون بخواهید حقوق تون رو زیاد کنه

طبق نتایج یک تحقیق، ۵۶ درصد کارمندان هیچ وقت از مافوق شون خواسته افزایش حقوق نمی کنن. در این بین، تعداد کارمندان زنی که این خواسته رو مطرح می کنن از تعداد کارمندان مرد کمتره. در این تحقیق مشخص شد دو سوم کارمندانی که خواسته افزایش حقوق می کنن با واکنش مثبت روبرو می شن. در این مورد، میزان موفقیت کارمندان مرد و زن در دریافت فیش حقوقی بالاتر برابر گزارش شد.

نمی تونین توقع داشته باشی که دست روی دست بذارین تا حقوق تون خود به خود زیاد شه یا پاداش شامل حال تون شه. حتی اگه مافوق تون به سخت کوشی و موثری شما اقرار داشته باشه، ً به این معنی نیس که خودش بی اینکه از اون بخواهید حقوق تون رو افزایش میده. این خود شما هستین که باید دست به کار شید و خواسته تون رو عنوان کنین.

فرنوش ترابی، کارشناس امور پولی که موفق شد در ۲۶ سالگی درآمدش رو دو برابر کنه، می گه همیشه قرار نیس چیزی که استحقاقش رو داریم ثروثِ ما شه، بلکه اون چیزی ثروثِ ماست که واسه داشتنش پای گفتگو بشینیم.

۲. خیلی زود خواسته افزایش حقوق نکنین

طبق نتایج یک تحقیق، ۴۰ درصد کارمندان تصور می کنن هر دو سال یه بار لازمه حقوق شون افزایش پیدا کنه، حتی اگه طی این دو سال مهارتای شغلی شون هیچ پیشرفتی نکرده باشه.

این طرز فکر می تونه به ضررتون تموم شه. سوفیا آموروسو یک میلیونر خود ساختهه که پیشنهاد می کنه قبل از خواسته افزایش حقوق، اول از همه تواناییای تون رو به نمایش بذارین و به مافوق تون ثابت کنین که استحقاق افزایش حقوق رو دارین. اگه تازه چار ماه یا حتی هشت ماه که در شغل فعلی تون مشغول به کار شدین، زمان مناسبی واسه خواسته افزایش حقوق نیس.

مطلب مرتبط :   شرایط قصاص و جزئیات مربوط به اون چیه؟

واسه این که اینکه حقوق تون زیاد شه کمه کم یک سال باید صبر کنین. حتی بعد از یک سال، فقط در صورتی شایسته ی افزایش حقوق هستین که نشون بدین تواناییا و مهارتایی که در عرض این مدت کسب کردین بالاتر از وظایف شغلی فعلی تونه. تنها زمانی خواسته افزایش حقوق رو مطرح کنین که مطمئنین مافوق تون نمیتونه از کارمند سخت کوش و قابلی مثل شما بگذره، چون که فقط در این صورته که همه تلاشش رو می کنن تا رضایت تون جلب شه.

۳. با چنته ی پر وارد شید

مطرح کردن این مسئله که تمایل به افزایش حقوق دارین فقط نصف راه. منطقی نیس که دست خالی از مافوق تون خواسته حقوق بیشتر کنین. چیزی که این خواسته شما رو توجیه می کنن، فقط و فقط دستاوردها، مهارت ها و تجارب کاری شماس که این حق رو به شما می ده تا این موضوع رو پیش بکشین. یادتون باشه قبل از این که خواسته تون رو مطرح کنین، ببینین بقیه ی کارمندانی که از نگاه تجربه کاری هم ردیف شما حساب می شن، چقدر حقوق می گیرن.

رامیت سِتی، مشاور پولی و کارآفرین برتر آمریکایی، باور داره وقتی حرف از افزایش حقوق می شه، ۸۰ درصد کار بستگی به این داره که یک کارمند قبل از عنوان کردن خواسته افزایش حقوق چقدر در رده شغلی خود موفق عمل کرده.

۴. اهداف تون رو روشن کنین

اگه به دنبال افزایش حقوق هستین، باید اهداف تون رو از پیش مشخص کنین و بدونین که دقیقاً چه مبلغی رو می خواید پیشنهاد بدین. باید از پیش بدونین پایین ترین مبلغی که به اون راضی میشید چقدره.

به گفته ایوانکا تِرامپ، صاحب برند ایوانکا ترامپ کالکشن، قانون طلایی یک صحبت ی موفق اینه که قبل از اقدام به صحبت بدونین دقیقاً چه خواستهایی دارین، در حالی که خیلی از صحبت کنندگان به این قانون طلایی هیچ توجهی نمی کنن. اون باور داره اگه خودتون اهداف تون رو مشخص نکنین، یعنی اینکه به طرف مقابل تون میدون دادین تا بجای شما اهداف تون رو به دلخواه خودش طراحی کنه.

مطلب مرتبط :   شکایت کیفری و مراحل انجام اون 

۵. نگذارید مافوق تون فکر کنه که هیچوقت شغل تون رو ترک نخواهید کرد

لی ای میلِر، کارشناس منابع انسانی، پیشنهاد می کنه هیچوقت طوری رفتار نکنین که مافوق تون تصور کنه هیچوقت به فکر ترک شغل تون نخواهید افتاد. به باور میلر، اگه مافوق تون فهمیده باشه که امکان نداره به فکر ترک شغل تون بیفتید، ممکنه به خودش بگه پس چرا باید حقوق کارمندی رو که در هر صورت بیخِ ریشِ منه زیاد کنم. موضوع اینه که باید ببینین طبق مهارت ها و تجارب کاری تون چقدر می ارزید. اگه مافوق تون نتونست رضایت تون رو جلب کنه، اون وقت شاید تصمیم بگیرین که در جای دیگری دنبال کار بگردید.

۶. به مافوق تون درباره حقوق مساوی حرفی نزنید

وقتی با مافوق تون درباره افزایش حقوق صحبت می کنین، یادتون باشه از عبارت حقوق مساوی و امثال اون استفاده نکنین. مثل این عبارات ممکنه مافوق تون رو در حالت دفاعی بذاره و به احتمال زیاد از اون بازخورد منفی دریافت می کنین. عوضش، همه سعی تون رو به کار ببندید تا بیشترین حقوق ممکن عایدتان شه. میلر باور داره بیشترین حقوق ممکن فقط در دو حالت به شما پیشنهاد میشه: حالت اول وقتیه که مافوق تون بفهمد در جای دیگری حقوق بیشتری رو به شما پیشنهاد داده ان و حالت دوم وقتیه که مافوق تون احتمال بده ممکنه شغل تون رو ترک کنین و دنبال یک شغل پردرآمدتر بگردید.

برگرفته از: businessinsider

نکاتی که کارمندان معمولی از اون بی خبرند


۲۴۰۰۰تومن

دیدگاهتان را بنویسید