بدیش اینه بیشتر آدمایی که تازگیا عزمشونو جزم کردن که خدمات خود رو از راه راه اندزای یه سایت گسترش بدن آشنایی زیادی با سئو و بهینه سازی سایت نداشته و در بهترین حالت ممکن، با اطلاعات کلی از سئو آشنایی دارن. این نبود آگاهی می تونه صدمه بزرگی به سایت بزنه چون که در آخر از یه زمان به بعد شما باید از پشتیبانی سئوکار خارج شده و خودتون در مدیریت و بهینه سازی سایت خودکفا شید. به همین خاطر در این مقاله به صورت جزئی و تخصصی به مسئله چک سئو قالب می پردازیم؛ مطلبی که بیشتر ادما از اون بی اطلاع هستن.

سئو

سئو قالب چیه

در اول لازم میدونیم که تعریفی از سئو قالب و کارکرد اون داشته  و بعد به سراغ مبحث اصلی بریم. سئو قالب در واقع کدگذاری و چارچوبی  است که واسه قالب سایت نوشته می شه طوریکه نه فقط موتور جستجو سایت مربوطه رو خوب شناسایی کرده و به اون رتبه عالی بده بلکه تعداد کاربران سایت هم زیاد شه. بنابر این در کدنویسی قالب سایت باید به چند نکته توجه داشت:

۱-   کاربر باید خیلی راحت بتونه به همه صفحات سایت با سرعت بالا دسترسی داشته باشه.

۲-   کاربرد منوها در سایت به صورت مناسب و طبق سئو قالب فراموش نشه.

۳-   سایت شما باید از نقشه سایت درون قالبی هم بهره مند باشه.

۴-   لینکای درون فوتر سایت باید به درستی طراحی و مرتب شن.

۵-   حتما از   robots.txt  در سایت استفاده شد.

۶-   جایگاه به کار گیری breadcrumbs  مناسب و درست باشه.

۷-   و…

چک سئو قالب و ضرورت انجام اون

شما باید هر لحظه از وضعیت سئو قالب خود و کدگذاریا اطلاع داشته باشین. چون که ممکنه به صورت ناخواسته بعضی از کدها اشتباه وارد شده باشن و یا اختلالی در کد لینکای جور واجور سایت شما ایجاد شه در این صورت رتبه شما شدیدا تحت تاثیر این کدهای غلط قرار می گیره. به همین اهمیت چک سئو قالب ابزارهایی که واسه این منظور طراحی شده که هر کدوم از قابلیتایی به خاطر بررسی وضعیت قالب سایت بهره مند هستن. کلا اهمیت چک سئو قالب رو ار چند بعد میشه بررسی کرد:

۱-   شما باید سایت خود رو از نظر کدها و قالب بررسی کنین تا بدونین که وضعیت فعلی شما چیجوری بوده و اگه مشکلی رخ داده اون رو رفع کنین.

مشکلی

۲-   هم اینکه چک سئو قالب به شما کمک می کنه تا وضعیت سایت خود رو نسبت به سایت رقبا بررسی کنین.

۳-   جالبه بدونین که حتی فونتایی که در سایت استفاده می شه روی سئو قالب و در آخر رتبه شما تاثیر می ذاره.

۴-   چک سئو قالب به خاطر بررسی سرعت سایت بسیار اهمیت داره. بهترین سرعت سایت باید در دامنه ۵-۳ ثانیه قرار داشته باشه و سرعتای کمتر و بیشتر از این مقدار هر دو واسه رتبه بندی سایت ضرر دارن.

چک سئو قالب

  •  

    چک سئو قالب

۵

 

خلاصه

هر چند چک سئو قالب یه اصطلاح رایج در مورد سئو هستش اما بیشتر از اهمیت و نقش اون بی خبر هستن. این مقاله رو از دست ندین.