هرساله ۲ میلیون کارمند، رزومهای خود رو واسه مایکروسافت می فرستند و امیدوارن که به وسیله این شرکت استخدام شن. شرکت ردموندی ۵ ملاک اصلی واسه انتخاب نفرات تیم خود داره که با بررسی دقیق اونا تلاش می کنه آدمایی رو انتخاب کنه که از این ویژگیا بهره مند باشن و بتونن هم جهت با اهداف این شرکت فعالیت کنن.

مایکروسافت از سال ۲۰۱۴ به بعد موفق شده که ۲۵۰ میلیارد دلار به ارزش خود اضافه کنه. ساتیا نادیا» تلاش کرده به شکل به خصوصی تیم ۱۲۶ هزار نفری خود رو رهبری کرده و تو ذهن اونا، کنجکاوی خاصی بسازن تا اونا بتونن تواناییای فنی خود رو با مهارتای ارتباطیشان ترکیب کنن. این مسئله موجب شده که مایکروسافت به یه محل کار ایده ال در دنیا تبدیل شه.

چاک ادوارد سپرست تیم استعدادیابی شرکت ردموندی عقیده داره که ۵ ویژگی منحصر به فرد می تونه نشون بده که یه شخصبا استعداده و می تونه در این شرکت به درد بخور ثمر باشه.

پروفایل لینکدین بروزرسانی شده و کامل

همه افراد رزومهای آماده ای دارن که جفت و جور یه نمونه عالی از اون خود مهارت خاصیه و مطالب جداگونه ای می خواد اما الان سایت لینکدین به منبع قابل اتکایی واسه پیدا کردن دیتای اطلاعات شغلی بدل شده. حالا خیلی از استعدادیابان و مسئولین استخدام، بدون این دست اون دست کردن پس از مطالعه رزومه یه شخص سراغ سایت لینکدین می رن تا بتونن فعالیتا، چیزای مورد علاقه، استعدادها و خصوصیات به خصوص هرفرد رو پیدا کنن. پس بروزرسانی کردن لینکدین می تونه بسیار به درد بخور و نتیجه بخش باشه.

تمرکز اونا روی یادگیری همیشگی

به باور ادوارد، فعالیت تو یه شرکت فعال در مورد تکنولوژی، خصوصیات مخصوص به خود رو می خواد. یکی از اونا کنجکوی زیادتر از اندازه و علاقه آدما به یادگیریه. این شرکت ترجیه میده که نیروی کم سابقه تر که اشتیاق زیادی واسه یادگیری داره رو استخدام کنه تا اینکه یه نیروی با مهارت، بدون انگیزه رو استفاده کنه. از نظر استعدایابان، اونایی که تواناییا رهبری دارن و علاقه زیادی به یادگیری دارن می تونن بهترین افراد واسه کار تو یه شرکت فناوری باشن.

اطلاعات عمومی و آگاهی کامل اونا از اخبار، فرهنگ و ترنا

این روزا اطلاعات عمومی، درک کلی از فرهنگ و گرایش جامعه و هم اینکه آگاهی کافی از مباحث مطرح روز (ترن) یکی از مهمترین مسائل واسه استخدام هستش. استعدادیابان مایکروسافت تلاش می کنن به شکل متفاوتی این خصوصیات رو در افراد جور واجور پیدا کنن، اونا تلاش می کنن با کشیدن صحبت به مباحث جورواجور اندازه اطلاعات و تسلط افراد رو در موضوعات جور واجور سبک سنگین کنن. ادوارد به خواهندگان شغل پیشنهاد می کنه قبل از هر مصاحبه تلاش کنن اطلاعات خود رو درباره مطالب جور واجور به روز کنن.

توانایی تفکر آنی و پیدا کردن سریع راه حلا

ادوارد میگه که خیلی از مواقع مصاحبه گران تلاش می کنن سوالایی عجیبی از افراد بپرسدند که کلا ربطی به شغل اونا نداره و بیشتر بازیهایی ذهنیه واسه اینکه بتونن توانایی تفکر آنی و پیدا کردن راه حلا رو در افراد سبک سنگین کنن. جواب دادن به سوالی که انتظارش رو ندارین می تونه محل خوبی واسه خلاقیت و اندازه آمادگی ذهن یه فرد رو نشون بده. این توانایی خیلی با اهمیته چون که بعضی وقتا کارمندان محبور خواهدن بود در شرایطی استرس زا و پرتنش انتخابای مناسبی رو انتخاب کنن.

نبود آمادگی زیادتر از اندازه اونا تو یه مصاحبه

بر خلاف تصور ادوارد عقیده داره که خواهندگان بهتره که جواب دادن به سوالات رو زیاد تمرین نکنن چون که ممکنه صداقت اونا رو نابود کنه. به گفته استعدادیابان، اینکه هر فرد هنگام مصاحبه استرس داشته باشه و نتونه بهترین کارکرد خود رو ارائه بده، عادیه اما اگه فردی موقع جواب به سوالات، نگرانی نداشته باشه می تونه معنی دیگری بده. شاید اصلا ایشون علاقه ای به کار و فعالیت نداره و فقط واسه تمرین به این محل اومده باشه. از نظر ادوراد، تمرین بسیار زیاد یه مصاحبه به یم دلیل دیگه خطرناکه چون که مشخص نیس که روند سوالات به همون شکل همیشگی پیش رود و هر فرد باید همیشه واسه جواب گفتن به هر سوالی آماده باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *