شهریور ۲۸, ۱۳۹۹

روانشناسی با موضوع ریشه‌های نظری برنامه آماده سازی- غنی‌سازی السون

واسه به دست آوردن جزییات بیشتر و جستجو در بین هزاران پایان نامه

در موضوعات جور واجور و دانلود متن کامل اونا

با فرمت ورد به سایت  zusa.ir  مراجعه کنین

نسخه ۲۰۰۰ برنامه آماده سازی – غنی سازی، یه برنامه قبل از ازدواج کامل و بهره مند از پایه نظری و تجربی و دلایل بالینی مربوط به زن و شوهر می باشه. این برنامه با مورد توجه قرار دادن چهار نکته مهم، به یه راه و روش پیشگیرانه موثر تبدیل شده. این چهار نکته عبارتند از: ۱- باید عوامل مربوط به موفقیت زناشویی شناسایی شه. ۲- باید زن و شوهر در رابطه با عوامل اشاره شده امتحان گردند. ۳- با ارائه بازخورد و تمرینات به زن و شوهر باید به اونا در حل مشکلات مشکل زا کمک کرد. و ۴- زن و شوهر به تمرینات به دست آوردن مهارت نیازمندن که به مهارت های ارتباطی و حل اختلاف تاکید داشته باشن. وسیله یا برنامه ای که درصدد بهبود رابطه زن و شوهره باید بتونه اطلاعاتی رو در مورد عوامل تعیین کننده در شکل گیری و تغییر روابط قبل از ازدواج که پیش بینی کننده رضایت و ثبات زناشوییه، به دست بیاره.

زناشویی

۲-۳-۳-۳- اهداف برنامه آماده سازی-غنی سازی اولسون

تمرین ۱: سهیم شدن نقاط قوت و رشد آفرین

هر کدوم از زن و شوهر سه بخش که احساس می کنن از بخش های رشد آفرین رابطه اونا حساب می شه، انتخاب می کنن. بعد هر کدوم از اونا تشویق می شه تا چیزی که رو که نقطه قوت رابطه می پندارد با دیگری در میان بزاره.

تمرین ۲: جفت و جور یه فهرست از درخواست ها

جربزه ورزی و گوش دادن فعال دو مهارت مهم هستن که در تمریین ارتباطی شماره دو زن و شوهر بر اونا تاکید می شه. زن و شوهر سه کار که از همسر خود توقع دارن در بیشتر مواقع انجام بده رو فهرست می کنن و به نوبت اون رو با هم در میان می گذارن، که این وسط گذاردن خواست ها باعث افزایش جربزه ورزی اونا در قبال همدیگه می شه.

View all posts by →