جدیدترین ها

تغذیه ضد سرطان برای زنان

breast cancer

واسه اون که سرطان سراغ دستگاه گوارش شما نیاد

۱. آب سیب

روزی ۲ لیوان آب تازه این میوه می تونه خطر گرفتار شدن به سرطان روده بزرگ رو کم کنه. تحقیقات نشون داده به دلیل وجود اندازه بالای آنتی اکسیدان در آب سیب، مصرف روزانه ۲ لیوان آب سیب ۴۰درصد از خطر این سرطان رو کم می کنه.

۲. سیر

اگه روزی ۲ بار، چه به صورت پخته و چه خام، سیر بخورین، ترکیبات قوی گوگرد که در سیر وجود دارن به از بین رفتن سرطان روده و معده و همین طور بعضی انگل های گوارشی کمک می کنه.

۳. سیب زمینی شیرین

این سیب زمینی ها وقتی می رسند به رنگ نارنجی درمی آیند. سیب زمینی های شیرین که پر از آنتی اکسیدانی به نام بتاکاروتن هستن رو جانشین سیب زمینی های معمولی کنین تا سیستم دفاعی خود رو در برابر سرطان پوست و دهن زیاد کنین.

۴. هندوانه

اندازه فراوون لیکوپن(آنتی اکسیدانی که در میوه های قرمزرنگ یافت می شه)، دلیل بالا بردن SPF طبیعی پوست شما می شه، یعنی یه سپر محافظتی واسه پوست شما ایجاد می کنه. این آنتی اکسیدان ضدپیری و ضدسرطانه اما به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که این ماده رو به عنوان جانشین ضدآفتاب در نظر نگیرید یعنی فقط نقش اون کمکیه و حتما باید در کنار مصرف هندوانه هر روز به اندازه کافی ضدآفتاب مناسب هم به پوست تون بزنین.

۵. نون سبوس دار

خوردن فیبر فراوون می تونه خطر گرفتار شدن به سرطان سینه رو تا ۴۰درصد پایین آورد هم اینکه مصرف روزی ۲۵ گرم نون سبوس دار احتمال سرطان روده رو تا ۲۵درصد کاهش می دهد. شما می تونید با خوردن نون مناسب از ۲ سرطان فرار کنین.

 ۶. ماهی قزل آلا

به طور حتم خوردن ماهی های کباب شده و ماهی های چرب ۳ بار در هفته به دلیل مقدار بالای امگا۳ و ویتامین D موجود در اون، میتونه خطر گرفتار شدن زنان به سرطان سینه رو خیلی کم کنه. در جوامعی که ماهی بخش اصلی رژیم غذاییه بروز سرطان سینه کمتره.

واسه اون که پوست تون سرطانی نشه

۷. نارنگی

خود این میوه ترکیبات سمی ضدسلول های سرطانی داره اما اندازه این ترکیبات در پوست این میوه بسیار بیشتره. پس تلاش کنین پوست رنده شده نارنگی رو به سوپ ها و سس ها اضافه کنین.

۸. نخود

غذای هوموس که مخصوص کشورای عربیه رو حتما امتحان کنین. نخود، لوبیا و عدس مواد پلی فنل و لیگنانز دارن که هر ۲ این مواد می تونن رشد تومورهای سرطانی رو از جا در آورد کنن.

۹. زردچوبه

تست های آزمایشگاهی نشون دهنده اینه که این ادویه سلول های سرطانی رو از بین می برد چون آزمایش های انجام گرفته روی موش های آزمایشگاهی نشون داده که مصرف زردچوبه انتشار سلول های سرطان سینه و دستگاه گوارش رو متوقف کرده.

۱۰ نشونه خاموش لوسمی (سرطان خون) که نباید ندیده گرفته شن

نشونه های سرطان ریه

زنان سرطان سرطان سینه سرطان پوست سلامت نیوز

You may also like...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *