جدیدترین ها

تصمیمات و اظهارات عجیب و غریب داعشی‌ها !

daesh

با شروع هر روز، علما، متفکران و روشنفکران داعش، با تصمیمات و اظهارات عجیب و غریبی که حتی به ذهن دیوانگان و مجانین هم خطور نمی کنه، ما رو حیرت زده می کنن: یکی فتوا میده که باید پستون گاوها پوشیده شه، چون که تحریک آمیزه، دیگری تاکید می کنه که کره زمین صاف و صافه اون دیگری، زنده به گور کردن دختران رو بر هر آدم مومن واجب می کنه و….

فتاوا و اظهاراتی این چنینی، اگه واقعیت نفرت انگیزی نبود که حالا باید با اون زندگی کنیم، فقط در غالب یه کمدی بی مزه می تونست تحقق یابد؛ اونم واقعیتی خشن و وحشیانه که فکر می کردیم به طور کامل از بین رفته و دیگه حتی هیچ حیوونی بدون روی نمیاره.

قبل از این از خود سوال می کردیم که وجود و ظهور اینجور انسانایی اونم در قرن بیست و یکم و با اینحال همه پیشرفت علم، چیجوری ممکنه؟ ولی حالا نه تعجب می کنیم و نه دیگه اینجور سوال داریم.

قبل از داعش، آدمای نادان بسیاری وجود داشتن و پس از اون هم آدمای نادان بسیار دیگری میان و فکر نمی ره که این نادانیا پایان ای داشته باشه؛ نادانای که دین رو ابزاری واسه مقابله با علم و وسیله ای واسه شستشوی مغزها قرار میدن. اگه بعضی فکر می کنن که اختراعات و ابداعاتی که هر روز صورت میگیره، عقب موندگی، سلفی گری و نشونه های جهل و توحش رو نابود می کنه، اشتباه می کنن؛ چون که هر زمان و دوره ای، نادانا و جاهلان خاص خود رو داره.

مشکل این نیس که این موضوع، از یاد گرفتن علم و ایمان راستین مانع می شه، بلکه اون، مانع کثیف و بی سابقه ایست که می خواد بر بیشتر مردم، تسلط یابد و با تصمیمات آگاهانه و شومی رابطه داره که سیاست تخریب فکر، فرهنگ و علم ملتا رو اجرا می کنه. در این مورد، هیچ فرقی میان داعش و بعضی افراطگرایان مسیحی در آمریکا وجود نداره.

زیاده روی گرایان و تاریک اندیشان، از نخبگان علمی، ادبی، اجتماعی و آموزشی در هراسند؛ چون که ایشون، پایه های حکومت وحشیانه اونا رو به لرزه در می آورد. اما تا په وقتی، این زیاده روی گرایی و جهالت، مانع از پیشرفت شه؟

شک نداشته باشین اینجور روندی، دووم زیادی نخواد داشت؛ علم و منطق، باید بر نادانا و سلفیا پیروز شه، چراکه علم وعقل تنها “زینت و زیبایی” نیس، بلکه اون شرط باقی موندن و استمراره.

باشگاه خبرنگاران داعش

You may also like...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *