جدیدترین ها

تشخیص زودهنگام سکته قلبی به کمک موها

سکته قلبی heart

تحقیقات نشون داده که موهای هر فرد می تونه اخطار دهنده خوبی واسه با خبر کردن اون از حمله قلبی باشه.

حمله قلبی شرایطی خطرناکه و یکی از مهم ترین عوامل مرگ ومیر در سراسر دنیا هستش به خاطر همین پیشگیری و تشخیص اون خیلی با اهمیته. از طریق بعضی علائم می تونید حتی چند ماه قبل از حمله اون رو تشخیص بدید.

شاید براتون باحال باشه که بیشتر تحولاتی که در بدن اتفاق می افتد در موها ردپایی از خود به جای می گذارد. علاوه بر این، سطح هورمون کورتیزول می تونه خطر حمله قلبی رو قبل از وقوع اون پیش بینی کنه.

تحقیقات نشون دهنده اون هستش که مشکلات کار و ازدواج و هم اینکه مشکلات مالی می تونه خطر حمله قلبی و بقیه مشکلات قلبی عروقی رو زیاد کنه. محققان کانادایی در تحقیقات خود به این نتیجه رسیدن که بعضی تغییرات در بدن به خصوص در موها می تونه حمله قلبی رو پیش بینی کنه.

کورتیزول یکی از هورمون های بدنه که بوسیله غده آدرنال یا فوق کلیه ترشح می شه. کورتیزول در جریان عکس العمل بدن به استرس، در سطح بالایی ترشح می شه ، به دلیل اینکه کورتیزول مسئول چند تغییر مربوط به استرس در بدنه به اون «هورمون استرس» گفته می شه. اندازه بالای کورتیزول بر اثر بروز مشکلات قلبی به خصوص سکته قلبی می تونه به راحتی منتهی به مرگ افراد شه.

موها می تونن سکته قلبی رو به زودی قبل از اون که دیر شه نشون بدن. در واقع موها در هر ماه حدود یه سانتی متر رشد می کنن و چند سانتی متر از یه تار مو می تونه سطح هورمون کورتیزول رو نشون بده. سطح بالای این هورمون نشون دهنده خطر حمله قلبیه. با اندازه گیری سطح این هورمون از راه تارهای مو می توان از حمله قلبی پیشگیری کرد.

عادات و کارای مضر واسه قلب

پاکسازی رگای خونی بدن

بازنشر باشگاه خبرنگاران سلامت قلب علائم مریضی

You may also like...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *