جدیدترین ها

تشخیص تن رنگ پوست برای خرید لوازم آرایشی

ته رنگ پوست

پیدا کردن کرم پودری که با رنگ پوستتون هماهنگ باشه، همیشه کار سختیه. طبق گفته های جمی گرینبرگ، گریمور و آرایشگر معروف، خیلی از ما واسه آرایش از فونداسیونی استفاده می کنیم که رنگ اون مناسب رنگ پوستمون نیس!

به گزارش آلامتو به نقل از سرخاب سفیداب؛ فونداسیونا و کانسیلرها در رنگ های متفاوتی عرضه می شن و شما باید براساس ته رنگ پوستتون، فونداسیون مناسب خود رو بخرین. مخصوصا در خریدهای اینترنتی دونستن ته رنگ پوست، بیشتر اهمیت داره. اگه ته رنگ پوستتون رو ندونین در انتخاب فونداسیون ها دچار مشکل میشین.

ته رنگ، رنگی زیر پوستیه و وقتی که رنگ پوستتون کم کم و یا در روبرو شدن با آفتاب عوض می شه ته رنگ پوست، تغییری نمی کنه. فونداسیون ها معمولا واسه سه ته رنگ سرد، خنثی و گرم پیشنهاد می شن. ممکنه ته رنگ صورت شما چیزی بین این سه گروه باشه مثلا خنثی و گرم.

واسه کمک به انتخاب بهترین فونداسیون، از گرینبرگ خواستیم تا راه های پیدا کردن ته رنگ پوست رو به ما توضیح بده. به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که کاربرد این اصول واسه شکل های جور واجور پوست از روشن گرفته تا تیره یه جوره. یادتون باشه که اگه خودتون قادر به بکار بردن این اصول نبودین، با یه گریمور یا آرایشگر متخصص، واسه بررسی پوستتون مشورت کنین.

ته رنگ سرد

کسائی که ته رنگ سرد دارن یا به اصطلاح خون سرد هستن، توجه کنن که پوستشون سایه هایی از صورتی، قرمز یا آبی داره.

شما ته رنگ سرد دارین اگه:

  • – رگای مچتان آبی یا بنفش باشه.
  • – طلای سفید بیشتر از طلای زرد به شما بیاد.
  • – وقتی زیر نور آفتاب به پوستتون نگاه کنین آبی رنگ به نظر برسه.

ته رنگ خنثی

اگه ته رنگ پوستتون خنثی باشه، پوستتون نه مایل به صورتی/قرمز/آبیه و نه مایل به زرد/طلایی/هلویی، بلکه چیزی بین این دو گروه س.

شما ته رنگ خنثی دارین اگه:

  • – رگای مچتان آبی-سبز باشه.
  • – هم طلای سفید و هم ظلای زرد به پوستتون بیاد.
  • – وقتی زیر نور آفتاب به پوستتون نگاه کنین سبز رنگ به نظر برسه.

 

ته رنگ گرم

کسائی که ته رنگ گرم دارن و به اصطلاح خون گرم هستن، پوستشون سایه هایی از رنگ زرد، طلایی و یا هلویی داره.

شما ته رنگ گرم دارین اگه:

  • – رگای مچتان سبز یا زیتونی باشه.
  • – طلای زرد بیشتر از طلای سفید به شما بیاد.
  • – وقتی زیر نور آفتاب به پوستتون نگاه کنین زرد رنگ به نظر برسه.

۳ نکته ی دیگه واسه انتخاب فونداسیون مناسب

حالا که ته رنگ پوست صورتتون رو شناختین، می تونید با آگاهی عمل کنین. موقع تست کردن فونداسیون ها در فروشگاه به این نکات که از زبون گرینبرگ گفته شده توجه کنین تا فونداسیون مناسب خود رو بخرین:

۱. اول پوستتون رو آماده کنین

قبل از هرچیز پوستتون رو تمیز و مرطوب کنین. گرینبرگ میگه: “از شر سلول های مرده ی پوستتون خلاص شید و زمینه ی پوست رو آماده کنین. بدین صورت پوستتون به معنی واقعی رنگ پذیر تر می شه. اگه صورتتون عرق کرده باشه یا به طور کامل تمیز نباشه، رنگ فونداسیون خوب روی صورت مشخص نمی شه.”

۲. زیر نور کافی امتحان کنین

مطمئن شید فونداسیون رو زیر نور مناسبی تست می کنین. ایده ی خوبیه که اول اون رو تو یه مکان تست کرده و بعد به مکانی دیگه با نور متفاوت برید و ببینین که هنوزم به همون رنگه یا نه! لباس سفید بپوشید، چون لباس های رنگی ممکنه ته رنگتون رو تغییر بدن.

گرینبرگ اخطار می دهد که تلاش نکنین رنگ صورتتون رو با فونداسیون تغییر بدین: “بهترین انتخاب، انتخابیه که مناسب و هماهنگ با پوستتون باشه. اگه احساس رنگ پریدگی کردین همیشه می تونید مقداری رژگونه یا برنز کننده استفاده کنین.”

۳. رنگی که بیشتر دیده می شه

در انتخاب فونداسیون، باید به سه قسمت از بدنتون توجه کنین: صورت، گردن و قفسه ی سینه. گرینبرگ اشاره می کنه که رنگ هر سه قسمت می تونه باهم فرق داشته باشه. “طبیعی ترین حالت اینه که فونداسیون تون رو هماهنگ با رنگ گردن انتخاب کنین.

اما شاید به دلیل اینکه سر و سینه ممکنه در برابر آفتاب باشن تیره تر از گردن به نظر می آیند.” واسه هماهنگ کردن این سه قسمت، گرینبرگ پیشنهاد می کنه محصولی رو انتخاب کنین که هماهنگ با رنگی باشه که بیشتر از همه در برابر دیده. شما می تونید دو قسمت دیگه رو با فونداسیون بپوشونین!

بهترین محافظ اشعه UV در رژیم غذایی چیه؟

راهنمای انتخاب برس مناسب موی شما

راهنمای خرید لوازم آرایشی سرخاب سفیداب

You may also like...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *