جدیدترین ها

تست اعتیاد و روان‌گردان‌ها از فردا در جاده‌ها

براساس قانون جدید با رانندگانی که نسبت به به کار گیری مواد مخدر، روانگردانا و مشروبات الکلی اقدام می کنن شدیدا برخورد شده و این افراد ضمن جریمه ۲۰۰ هزار تومانی، گواهینامه شون به مدت شش ماه ضبط و واسه طی مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی می شن.

فرمانده پلیس راه کشور از اجرای قاطعانه قانون جدید رسیدگی به تخلفات رانندگی از روز یکشنبه در تموم جاده ها خبر داد و گفت: بر این پایه خودرو رانندگانی که مرتکب ۲ تخلف حادثه ساز به صورت همزمان شن ۷۲ ساعت ضبط می شه.

سرهنگ محمد رضا مهماندار روز شنبه در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به این که هفته اول شروع اجرای قانون جدید رسیدگی به تخلفات رانندگی هم جهت با فرهنگسازی و آموزش، بیشتر به تذکر خصوصا در مورد کمربند عقب گذشت اضافه کرد: بر این پایه از دهم اردیبهشت ماه تا الان حدود ۲۷۰ هزار خودرو در جاده های کشور در مورد به کار گیری کمربند ایمنی سرنشین عقب تذکر گرفتن.

ایشون اضافه کرد: هم اینکه در این مدت بیشتر از ۴۰۶ هزار تخلف رانندگان از راه ماموران پلیس راه کشور مورد برخورد قرار گرفت.

فرمانده پلیس راه کشور از آماده باش ماموران پلیس راه کشور از روز یکشنبه در همه جاده های کشور مثل نوروز امسال واسه اجرای قاطعانه قانون جدید رسیدگی به تخلفات رانندگی خبر داد و گفت: بر این پایه سرنشینان خودروهایی که دارای کمربند ایمنی عقب هستن ملزمند نسبت به بستن کمربند خود دست به کار شن چون که وگرنه برابر قانون با اونا برخورد می شه و خودروهایی که در صندلی عقب کمربند ندارن تا اول آبان مهلت دارن نسبت به نصب کمربند ایمنی دست به کار شن پس از این مهلت پلیس واسه اونا هم اعمال قانون می کنه. از طرف دیگه همه موتورسواران و ترک نشینان اونا هم مکلف به به کار گیری کلاه ایمنی در جاده های برونشهری هستن.

ایشون با اشاره به این که امتیازات منفی تخلفات حادثه ساز هم در سوابق رانندگان درج می شه اضافه کرد: بر این پایه واسه خودروهای شخصی تجاوز از سرعت مجاز (بیشتر از ۵۰ کیلومتر بر ساعت) و رانندگی در حالت مستی و مصرف داروهای روان گردان هر کدوم ۱۰ نمره، انجام هرگونه حرکات نمایشی مانند دورزدن درجا و یا حرکت موتورسیکلت روی یه چرخ و نبود رعایت مقررات ایمنی حمل و نقل جاده ای مواد خطرناک هر کدوم ۸ نمره، سبقت غیرمجاز در راه های دوطرفه، عبور از چراغ قرمز، حرکت با دنده عقب در آزادراها و بزرگراه ها، تجاوز درسرعت غیرمجاز (بیشتر از ۳۰ تا ۵۰ کیلومتر بر ساعت)، تجاوز به چپ از محور راه ، عبور وسایل نقلیه از پیاده رو و نبود رعایت مقررات حمل بار هر کدوم ۵ نمره، عبور از محل ممنوع و نبود رعایت حق تقدم هر کدوم ۴ نمره و حرکت به صورت مارپیچ، دورزدن در محل ممنوع، به کار گیری گوشی موبایل یا وسایل ارتباطی مشابه در بین رانندگی درسرعت بالای ۶۰ کیلومتر بر ساعت، مشکل فنی موثر یا مشکل در سیستم روشنایی در شب، نبود رعایت شرایط مندرج در گواهینامه مثل به کار گیری عینک، سمعک یا لوازم خاص و نبود توجه به فرمون ایست یا پرچم مراقبین عبور و مرور محصلین یا پلیس مدرسه هر کدوم ۳ نمره منفی واسه رانندگان داره.

فرمانده پلیس راه کشور در عین حال از امتیازات منفی بالا واسه رانندگان وسایط نقلیه عمومی و سنگین خبر داد و به ایسنا گفت: بر این پایه رانندگان وسائط نقلیه عمومی واسه رانندگی در حالت مستی و مصرف داروهای روانگردان ۲۰ امتیاز، تجاوز از سرعت غیرمجاز (بیشتر از ۵۰ کیلومتر برساعت) ۱۵ امتیاز، هرگونه حرکات نمایشی مانند دورزدن درجا، سبقت غیرمجاز در راه های دو طرفه، عبور از چراغ قرمز و تجاوز از سرعت غیرمجاز (بیشتر از ۳۰ تا ۵۰ کیلومتر بر ساعت) ۱۰ امتیاز، تجاوز به چپ از محور راه ۹ امتیاز، نبود رعایت مقررات ایمنی حمل و نقل مواد جاده ای خطرناک و نبود رعایت مقررات حمل بار ۸ امتیاز، حرکت با دنده عقب در آزادراها و بزرگراه ها، عبور وسایل نقله در پیاده رو، رانندگی با وسایط رانندگی بیشتر از زمان نیاز و نبود رعایت شرایط مندرج درگواهینامه مثل عینک، سمعک یا لوازم خاص هر کدوم ۷ امتیاز، عبور از محل ممنوع، نبود رعایت حق تقدم عبور و مشکل فنی موثر یا مشکل در سیستم روشنایی در شب هر کدوم ۶ امتیاز و حرکت به طور مارپیچ، دورزدن درمحل ممنوع، به کار گیری گوشی موبایل یا وسایل ارتباطی مشابه در بین رانندگی در سرعت بالای ۶۰ کیلومتر بر ساعت و نبود توجه به فرمون ایست یا پرچم مراقبین عبور و مرور محصلین و پلیس مدرسه هر کدوم ۵ امتیاز منفی داره.

ایشون تاکید کرد: براساس قانون جدید جرایم رانندگی اگه رانندگان ۳۰ نمره منفی بگیرن در مرحله اول گواهینامه شون به مدت سه ماه ضبط شده، در مرحله دوم اگه ۲۵ نمره منفی بگیرن گواهینامه شون به مدت شش ماه ضبط شده و در مرحله سوم اگه ۲۰ نمره منفی بگیرن گواهینامه اونا باطل شدن می شه.

فرمانده پلیس راه کشور گفت: براساس قانون جدید اگه راننده ای دو تخلف حادثه ساز رو به صورت همزمان بکنه خودرو ایشون واسه ۷۲ ساعت ضبط می شه.

ایشون هم اینکه از تجهیز تیمای پلیس راه کشور به کیتای تست اعتیاد خبر داد و گفت: در عین حال تیمای تست سلامت هم از روز یکشنبه در جاده های کشور گذاشته شده و از رانندگان پرخطر ناوگان عمومی و شخصی تست اعتیاد و مواد مخدر می گیرن.

فرمانده پلیس راه کشور گفت: براساس قانون جدید با رانندگانی که نسبت به به کار گیری مواد مخدر، روانگردانا و مشروبات الکلی اقدام می کنن شدیدا برخورد شده و این افراد ضمن جریمه ۲۰۰ هزار تومانی، گواهینامه شون به مدت شش ماه ضبط و واسه طی مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی می شن.

ایشون ارمغان قانون جدید رو ایمنی و سلامت سفر عنوان و اظهارامیدواری کرد که با همکاری خوب مردم از روز یکشنبه قانون جدید رسیدگی به تخلفات رانندگی در جاده های کشور هرچه بهتر اجرایی شه.

منبع: asriran.com

جمع آوری: آلامتو

 

You may also like...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *