پالت رنگ دوم با رنگهای گرم خود یه فضای دنج رو تداعی میکنه. قهوه ای شکلاتی، قرمز تند و آبی سلطنتی جلوه ای گرون قیمت به خونه می ده. می تونین با الهام از این رنگا ترکیبات عالی بسازین .

به گزارش آلامتو به نقل از آی بانو؛ کنار هم قرار دادن رنگای مناسب بعضی وقتا خیلی سخت می شه ، و به خاطر همین بیشتر ما از تجربه رنگای جور واجور و جدید در دکوراسیون هراسانیم!! آی بانو هر بار یه پالت رنگ قشنگتر واسه طراحی دکوراسیون خونه رو با جزئیات واسه شما توضیح میده .

کرم + قهوه ای+قرمز+ آبی + سبز

طراح : سارا سالیوان

یه خلوت دنج

مثل یه پتوی گرم و نرم، این پالت با رنگهای گرم خود یه فضای دنج رو تداعی می کنه . قهوه ای شکلاتی ، قرمز تند و آبی سلطنتی جلوه ای گرون قیمت به خونه میده.

شروع کار:

واسه ترکیب کردن رنگها در کنار هم می تونین از فرمول خاصی پیروی کنین. یه رنگ زمینه اصلی در نظر بگیرین که حدود ۴۰ تا ۶۰ درصد کار رو شامل شه بعد از دو رنگ دیگه واسه تکمیل رنگ زمینه استفاده کنین . استفاده کردن از رنگها با این روش، به شما کمک می کنه که در مورد اندازه رنگهایی که باید مورد استفاده قرار گیرند بهتر اراده کردن کنین.

رنگا

مخلوطی از رنگهای پر گرما همراه با تکسچر زیر نور خورشید خیلی لوکس و دنج به نظر می رسه. با یه رنگ گرم بژ روی دیواره ها کار رو شروع کنین. کف اتاق می تونه به رنگ قهوه ای شکلاتی باشه چون با اون خوبه می شه. می تونین این رنگ رو در سطح چرمی مبلمان استفاده کنین. قهوه ای شکلاتی رو می تونین روی وسایل چوبی اتاق مثل قفسه کتاب استفاده کنین. از رنگ قرمز هم به عنوان رنگ مکمل دیگه می تونین در سقف و یا حتی مبل راحتی استفاده کنین . آبی سلطنتی و سبز پر رنگ هم جزو رنگهای برجسته هستن و می تونن روی کوسنا و وسایل جانبی دیگه مورد استفاده قرار گیرند.

اتاقایی واسه خلوت کرد

این مجموعه رنگ واسه کتابخونه یا اتاقای کوچیکی که از نور طبیعی کم بهره هستن بسیار مناسبه. تو یه اتاق تاریک و یا کوچیک، رنگا و بافتا مثل یه پیله به نظر می رسن.

چیدمان

کنتراست رنگها باعث می شه که نمایی آرامش دهنده و عالی ایجاد شه . سارا طراح و دکوراتور این پالت میگه: ” این مجوعه رنگها حالتی جذاب و آرامش بخش دارن. ترکیب پارچه مخمل و پارچه سبز چمنی تند کمی لوکس به نظر می رسه. این اتاقیه که هر کسی در اون احساس آرامش خاصی می کنه.”

palet-2-4

رنگای برجسته

به کار گیری رنگهای مکمل در متریال لوکس به مجموعه رنگ شما زیبایی خاصی میده. طرحای لاکی ، برنجی ، چرمی و شیشه ها می تونن با رنگ بندیاه شده و در اتاق سایه روشنی خیره کننده ای ایجاد کنن. مثلا با در نظر گرفتن رنگهای گفته شده: سینیای لاکی ، عکسایی با نورپردازی برنجی ،قاب عکس یا جعبهایی با طرح پوست لاک پشت ، و یا وسایل کوچیک چرمی طرح دار ( لیوان ، جعبه ، قاب عکس و…) و بطریای شیشه ای طلاکاری شده از نمونه وسایلی هستن که با این رنگها جور در میان .

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

چیجوری با انگیزه کار کنیم؟

آی بانو دکوراسیون