به دنبال ترفندهای سلامتی هستین؟

در هر کشور و هر فرهنگی از ژاپن و روسیه گرفته تا یونان و هندوهای پاناما، مردم ملل جور واجور واسه سلامت بهتر و طول عمر بیشتر اسرار مخصوص خودشون رو دارن که مطمئنا این رازهای سلامتی سالیان دراز به درد بخور و کاربردی بودن.

به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا، این روش ها و راه کارای سنتی مانند نوشیدن یه چای گیاهی آرامش بخش یا یه ادویه خاص ممکنه در ظاهر ساده و معمولی به نظر برسن اما کارشناسان فکر می کنن این نکات کوچیک می تونن یه دنیای به طور کامل متفاوت بسازن.

به گزارش پایگاه اینترنتی شاین، در این مقاله ۶ نمونه از این رازهای سلامتی و طول عمر از ۶ کشور جور واجور جهان ارائه شده که شاید شمام با خوندن اونا علاقمند شید این ۶ عادت رو به زندگی روزانه خود اضافه کنین.

  1. راز سلامتی مردم پاناما:

پروفسور نورمن هولن برگ پس از چندین سال مطالعه روی مردم قبیله در مقایسه با بقیه مردم پاناما که از مشکلاتای صنعتی و تصفیه شده استفاده می کنن کمتر از ۱۰ درصد در خطر دچار شدن به سرطان، دیابت، سکته مغزی و مریضی قلبی هستن. اونا در واقع این نعمت رو مدیون خواص آنتی اکسیدانی و فاوونوئیدهای فوق العاده قوی در کاکائوی خالص هستن.

  1. راز سلامتی مردم ژاپن:

هممون میدونیم که طول عمر ژاپنیا بیشتر از هر ملت یا نژاد دیگری در سرتاسر این سیاره س و شاید یکی از دلایل مهم این برتری اون هستش که ژاپن پایین ترین اندازه چاقی رو درجهان داره. یکی از ترفندهای ژاپنیا واسه کنترل چاقی یه عادت فرهنگی موسوم به «هارا هاچی بو» است. یعنی وقتی ۸۰ درصد احساس سیری کردی دست از خوردن بکش. اونا فکر می کنن معده حتی وقتی ۱۰۰ درصد پر باشه پیغام پربودن کامل اون دیرتر به مغز می رسه و در نتیجه دیرتر به شما پیغام سیری میده.

  1. راز سلامتی مردم روسیه:

مردم روسیه به خوردن یه جور گیاه دارویی موسوم به «ریشه طلایی» عادت دارن که یه گیاه بومی روسیه س و واسه درمان خیلی از بیماریها از عفونتا گرفته تا افسردگی و مشکلات سیستم عصبی خوبه. ریشه این گیاه در فروشگاه های عطاری و اجناس گیاهان دارویی هست که به صورت چای دم کرده استفاده می شه. این گیاه تاثیر فوق العاده ای در کاهش استرس و خستگی داره.

  1. راز سلامتی مردم هلند:

هلندیا دوچرخه رو از راه نقلیه روزانه خود تبدیل کردن. اونا تقریبا یه سوم حمل و نقلای خود رو در فاصله های مناسب با دوچرخه انجام میدن و هر شهروند هلندی در روز ۱.۵ مایل دوچرخه سواری می کنه. طبق یه بازبینی آماری که در سال ۲۰۱۰ انجام شد طول عمر هلندیای دوچرخه سوار به صورت میانگین ۱۴ ماه بیشتره.

  1. راز سلامتی مردم هند:

درصد خیلی از غذاهای هندی شامل ادویه کاریه. این ادویه شامل ترکیبی به نام تورمریکه که هزاران سال مصرف پزشکی داشته. حالا علم پزشکی نشون میده تورمریک پر از خواص آنتی اکسیدانی، ضد التهابی و تقویت کننده سیستم ایمنیه که در پیشگیری از مریضی فراموشی نقش قابل توجه ای داره.

  1. راز سلامتی مردم یونان:

یه مطالعه در سال ۲۰۰۷ میلادی روی ۲۳ هزار فرد بزرگسال در این کشور کلید عجیب سلامتی رو در این مردم رو ساخت. این مطالعه نشون داد افراد بالغی که ۳ روز درهفته دست کم نیم ساعت خواب نیم روزی دارن ۳۷ درصد کمتر بر اثر بیماریهای قلبی می میرن.

خواص مدیتیشن واسه پوست و زیبایی

امتیازات مدیتیشن

افزایش طول عمر ایسنا