فناوری

آیا مانیتورهای خمیده نسبت به نمونه های تخت مزیتی دارند؟

یه مدت می شه که تماشاگر حضور مانیتورهای خمیده در بازار هستیم اما در زمان استفاده و با فاصله ای کم که کاربر با نمایشگر داره، خم شدن اون واقعاً به کار اومده و فرقی با نمونه های تخت و عادی احساس می شه؟ نماینده سامسونگ با فرستادن این بیانیه خبری واسه سایت ما، همین مسئله رو مورد بررسی قرار داده. در ادامه از شما دعوت می کنیم مطلب نوشتن شده و ارسالی از طرف سامسونگ واسه سایت ما رو مطالعه بفرمایید. 

برمبنای آخرین یافته های تحقیق دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد، فناوری به کار رفته در نمایشگر Curved مدل SE790C سامسونگ تجربه چشمی بهتر واسه کاربران به همراه می آورد.

یافته های این تحقیق که با عنوان «بررسی تطبیقی مانیتورهای Curved و تخت: خستگی چشم به وجود اومده به وسیله دنبال کردن همیشگی تصویر» اعلام شد به اثر صفحه های نمایشگر بر چشم آدم اشاره می کنه. تیم پژوهشی دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد به سرپرستی دکتر الی پلی و دکتر مبهم لو در این تحقیق یافته های خود رو در مورد مانیتورهای Curved در بخش مربوط به تحقیقات نمایشگرهای ۳ بعدی و Curved ارائه کردن.

هدف محققان انستیتو چشم پزشکی شپنز در دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد در این تحقیق شناخت اثرات صفحه نمایش کامپیوتری بر سلامت و تلاش واسه کاهش نشونه های سندروم بینایی کامپیوتر (Computer Vision Syndrome سندرمی که به مشکلات بینایی و چشم کاربران به دلیل استفاده دراز مدت از کامپیوتر اشاره داره) با به کار گیری نمایشگرهای Curved بوده.

در طول این تحقیق، تیم دانشکده پزشکی هاروارد از آدمایی که از بینایی سالم و کامل بهره مند بودن درخواست کرد تا محتوای برابری رو روی صفحه ۳۴ اینچی Curved مدل SE790C سامسونگ و یه نمایشگر مشابه اما تخت ببینن. در این تحقیق از هر کدوم از بینندگان خواسته شد تا پرسشنامه ای رو قبل و بعد از تماشای محتوا پر کنن تا اندازه آسایش اونا در ۲۲ شاخص جور واجور بینایی اندازه گیری شه. در امتحان شاخصا مشخص شد که درصد بیشتری از شرکت کنندگان، هنگام مشاهده محتوا در نمایشگرهای تخت، از شدید شدن نشونه هایی مانند خستگی چشم، ناتوانی در دقیق شدن و فوکوس کردن وتار شدن دید خبر دادن.

سئوگ گی کیم، معاونت ارشد واحد نمایشگرهای شرکت سامسونگ الکترونیکس (Visual display Business)، در این رابطه میگه: «به کمک طراحی نوآورانه و یه سری از ویژگیای دلخواه مخاطبان، مانیتورهای Curved سامسونگ واسه ارائه تجربه دیداری گسترده، زنده و راحت واسه کاربران تولید شده. نتیجه تحقیقات دانشکده پزشکی هاروارد به وعده ما واسه ارائه تصویری با کیفیت بالا که هزینه ای کمتر و لذتی بیشتر به همراه می یارن اعتبار می بخشه و ما بازم به معرفی نوآوریای جدید و بالاتر از انتظار مشتریان مون ادامه میدیم.»

جالبه بدونین با در نظر گرفتن اصطلاح فاصله دید از مرکز تا لبه های نمایشگر که در مانیتورهای استاندارد تخت رایجه، سامسونگ نمایشگر Curved مدل SE790 رو جهت برابری هرچه بهتر صفحه نمایش با حالت کروی چشم آدم طراحی کرده. این منحنی با انحنای R3000 میلی متر، دیدی گسترده و کامل و تصویری گسترده واسه بیننده جفت و جور می کنه. به وسیله این زاویه دید عریض، بالاترین نسبت کنتراست ۳۰۰۰:۱ دیده می شه. هم اینکه توانایی حذف دخالت نور خارجی، در مدل SE790C کیفتی استثنائی در تصویر و عملکردی عالی واسه استفاده دراز مدت مانند نمایش فیلم و بازی به همراه می آورد.

You may also like...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *