جدیدترین ها

تشییع پیکر یک شهید پس از سی سال + تصاویر

سرویس دفاع مقدس ـ پیکر شهید «قاسم درآهکی» همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در میان میان حزن و اندوه دستان مردم شهید پرور آبادان تشییع شد.

به گزارش «تابناک»، پیکر این شهید هشت سال دفاع مقدس، واسه آرمیدن در آغوش خاک به شهرستان آبادان منتقل شد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران آبادان گفت: با در نظر گرفتن این که این شهید بزرگوار ارتشی بوده، پرسنل ارتش هم در این آیین حضوری خیره کننده داشتن.

تشییع پیکر این شهید از جلوی بنیاد شهید و امور ایثارگران آبادان تا گلزار شهدای این شهرستان برگزار شد.

روز گذشته هم مردم شهید پرور اهواز با پیکر شهید قاسم درآهکی وداع کردن.

به گزارش خبرنگار «تابناک»، گروهبان شهید «قاسم درآهکی»، متولد ۱۳۳۶ آبادانه. ایشون از نیروهای گردان ۱۵۱ دژ خرمشهر از لشکر ۹۲ زرهی خوزستان بوده که به همراه دو تن از همزرمان خود، در دومین روز تهاجم رژیم بعثی به خاک کشور در منطقه عملیاتی کوشک (طلائیه) به درجه رفیع شهادت رسید و پیکر مطهرش مفقود شده بود.

پیکر مطهر این شهید والامقام به همراه دو همرزمش پس از سی سال در منطقه عملیاتی کوشک از عمق ۸۰ سانتی متری زمین هنگام خاکبرداری از زمین به طور کامل صاف در روزای آخر سال ۸۹، بوسیله کمیته جستجوی مفقودین ستاد فرماندهی کل نیروهای مسلح کشف شده.

این شهید به همراه دو تن از همرزمانش در اول مهر ماه ۱۳۵۹ یعنی در روز دوم جنگ به شهادت رسیده ان که جمعی از لشکر ۹۲ ارتش جمهوری اسلامی ایران هستن که در شرایط سخت روزای اولین جنگ تحمیلی به مصاف دشمن بعثی رفته بودن.

وسایل همراه شهید قاسم درآهکی:

منبع: Farsnews.com / Tabnak.ir

جمع آوری: آلامتو

 

You may also like...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *