جدیدترین ها

تزریق درما فیلر چیست و چه عوارض و خطراتی دارد؟

درما فیلر

با بالا رفتن سن ما، صورتمون حجم طبیعی اش رو از دست می دهد. نتیجه ی کلی کاهش حجم، پوستی چروکیده و پیره. درما فیلرها، یه نوع روش زیبایی غیر جراحی هستن که چین و چروک های عمیق پوست رو پر می کنن.

ماده ی کاشت مستقیما زیر پوست تزریق می شه تا حجم چانه و گونه ها رو زیاد کنه، جوونی و احساس پری پوست رو بازگرداند، و مشکل های جزئی صورت رو برطرف کنه.

فیلرها می تونن واسه گوشتالو کردن لب های باریک و هم اینکه صاف کردن گودی های زیر چشم هم مورد استفاده قرار بگیرن.

شکل های جور واجور درما فیلرها

دو نوع درما فیلر هست: فیلرهای موقت و دائمی

فیلرهای موقت، شامل فیلرهای اسید هیالورونیک، فیلرهای کلاژن، کلسیم هیدروکسی لاپاتیت و تحریک کننده های کلاژن، اثرات موقت ایجاد می کنن، چون این فیلرها می تونن بوسیله بدن جذب شن.

فیلرهای دائمی ، که از ترکیبی از کلاژن گاوی و ذرات پلیمر ساخته می شن، اثرات دائمی و دراز مدت تری ایجاد می کنن.

درما فیلر، یکی از امن ترین روش های زیبایی غیر جراحیه اما ۱۰۰٪ بدون خطر نیس. در مقاله ی امروز، ما فهرستی از خطرات و مشکلات جانبی بالقوه ی فیلرهای موقت و دائمی رو بیان می کنیم.

عفونت و کبودی

پس از انجام یه درمان درما فیلر، همیشه احتمال عفونت در محل تزریق هست. با ضد عفونی کردن پوست در حال بازسازی، بر اساس گفته و دستورالعمل های جراح زیبایی تون می تونید از عفونت جلوگیری کنین.

کبودی، طبیعیه؛ چون یه سوزن در قسمت های حساس صورت فرو می رود. اما تا زمانیکه همه چیز تحتِ کنترل باشه مشکلی نیس، و کبودی باید در عرض یه هفته برطرف شه.

عکس العمل آلرژیک

با اینکه نادره، اما ممکنه عکس العمل آلرژیک اتفاق بیفته، مخصوصا واسه آدمایی که از فیلرهای دائمی استفاده می کنن. اگه دچار قرمزی دراز مدت، خارش یا التهاب در محل تزریق شدید، بدون این دست اون دست کردن به دکتر مراجعه کنین و به دنبال درمان باشین.

برجستگی ها و توده های ناخوشایند

برجستگی ها و توده های ناخوشایند، وقتی اتفاق می افتند که دکتر فیلرها رو در محل اشتباهی تزریق کرده باشه، یا فیلر اونقدر سطحی در زیر پوست تزریق شه که با چشم غیرمسلح قابل مشاهده باشه. اگه فیلر موقت تزریق کرده اید و برجستگی دارین، چاره ای دارید جز اینکه تا زمانیکه بدن فیلر رو جذب کنه و ظاهر ناهموار پوست صاف شه، صبر کنین.

اگه فیلر دائمی تزریق کرده اید، این اثر دائمی هستش. به خاطر همین خیلی با اهمیته که واسه جلوگیری از هر گونه مشکلات، گواهینامه های پزشکتون رو بررسی کنین و از تبهرش مطمئن شید.

پرکردن زیادتر از اندازه

مواردی هست که در اون بیماران در به کار گیری درما فیلرها زیاده روی می کنن. اگه از فیلرهای موقت استفاده کنین، این موضوع، مشکلی ایجاد نمی کنه. اما واسه کسائیکه فیلرهای دائمی تزریق کرده ان، واسه رفع این اثرات فیلرها باید یه جراحی اصلاحی انجام شه. هم اینکه این اصلاح، یه روند طولانی و دردناک هستش. به چه دلیل؟ چون اصلاح یه درما فیلر ناتموم به چندین جراحی نیاز داره!

کور شدن بخاطر فیلر

این، یه آسیب ی جانبی جدی درما فیلره. با اینکه نادره، اما مواردی هست که در اون بیماران بخاطر تزریق تصادفی درما فیلر در صلبیه ی چشم، بینایی شون رو از دست داده ان. این می تونه منتهی به کوری یهویی و جبران ناپذیر شه.

بعضی از کارشناسان سلامتی، کوری به وجود اومده بوسیله درما فیلر رو با انسداد شریان مرکزی شبکیه یا CRAO مقایسه می کنن. CRAO وقتی رخ می دهد که ترومبوآمبولی باعث انسداد شریان شبکیه می شه که منتهی به ایکسمی شبکیه و از دست دادن یهویی و بدون درد بینایی می شه.

کوری به وجود اومده بوسیله درما فیلر در آدمایی که از فیلرهای اسید هیالورونیک استفاده می کنن متداوله.

بهترین روش های کاهش چین و چروک پوست صورت

واسه پیر نشدن چه کنیم؟

زیبایی پوست سرخاب سفیداب چیه چین و چروک پوست

You may also like...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *